Çatı Tadilatı

Çatı Tadilatı

Farklı hava koşullarından binayı korumak ve ısı yalıtımını sağlamak için çatılar yapıların en üst kısımlarıdır. Bu yapılar taşıyıcı ve çatı kaplaması olarak iki farklı unsura sahiptir. Ele alınacak olan yapılar çatı tadilatı konusunda, taşıyıcı sistemler ve kaplama olarak ayrı ayrı düşünülerek gerçekleştirilmelidir. Eğer yıpranma var ise farklı bölümler konusunda yenileme yapılması gerekir. Tüm konuları ele aldığımız çalışmalar doğrultusunda ustalarımız ile sizlere en iyi çatı tadilatı hizmetini sağlamaktan memnuniyet duyarız.

Çatı Tadilatı

Çatılar taşıyıcı kısımlar ile kaplama bölümleri farklı malzemeler üzerinden ele alınır. Örneğin Taşıyıcı kısımlar çelik, betonarme ve ahşap tasarım üzerinden gerçekleştirilir. Kaplama bölümleri ise kiremit, galvaniz gibi daha pek çok değişik malzeme eşliğinde hazırlanmaktadır. O yüzden tüm bu yapıları iyi bilen ustalar eşliğinde çatı tadilatı gerçekleştirilmesi büyük öneme sahiptir. Zira sağlıksız çatı sistemleri yaklaşık olarak %25 gibi önemli bir ısı kaybı oluşturabilmektedir. Bu da önemli bir maliyet anlamına geliyor.

Kaliteli Hizmet Anlayışıyla Çatı Tadilatı

Binaların en önemli yapıları arasında yer alan çatılar için, tadilat işlemi mutlaka profesyonel bir anlayışla gerçekleştirilmelidir. En yüksek verimi almak hem ısı yalıtımı hem de farklı hava koşullarına karşı, etkin direnç gösterecek bir yapı elde edilmesine imkan verir. Bunun bilincinde hareket ederek çatı tadilatı konusunda sizlere kaliteli destek sağlamaktan memnuniyet duyarız. Bu konuda tüm hassasiyeti göstererek kaliteli malzemeler ve planlama doğrultusunda tadilat ve onarım hizmeti sunuyoruz.

Çatı Tadilatında Ele Alınan Kısımlar

Büyük bir titizlik ve profesyonellik gerektiren çatı tadilatı açısından pek çok değişik kısım sürecin içerisine girer. Önemli olan hem enerji tasarrufu hem de yağmur ve kar suyuna karşı direnç gösterecek kaliteli yapıları ortaya çıkarmaktır. Tabii aynı zamanda görsel açıdan binayı uyum sağlayan ve estetik bir yapı sunan çatı sistemlerini hazır hale getirmektir. Bu konuda pek çok farklı çatı kısmı tadilat konusunda ele alınır.

  • Çatı iskeleti tadilatı,
  • Çatı kaplama için tadilat,
  • Baca dipleri için tadilat,
  • Su dereleri için tadilat,
  • Su yalıtım örtüsü konusunda tadilat,

Bu işlemler hem tadilat hem de yenileme üzerinden parça değişimi kapsamında ele alınabilmektedir. Yıpranmış ve hasarlı kısımlar değiştirerek kaliteli, uzun ömürlü kullanılabilecek çatı sistemleri çözümü sağlamaktayız.

Çatı Ustası
WhatsApp
Çevirimiçi