Çatı Teras Yapımı

Çatı Teras Yapımı

Evlerin teras bölümleri dubleks evler için çok önemlidir. Evlerde çatı katları dubleks olan evlerin çatı teras kısımları çok yaygın kullanılmaktadır. Bu sebeple biz de açık olan çatı terasların kapatılması için çatı teras yapımı hizmeti vermekteyiz.

Çatı Teras Yapımı

Çatıların teras olarak kullanılması dubleks evlere sahip insanlar için çok önemlidir. genellikle bu evlerde en çok kullanılan bölüm ise teraslardır. Ayrıca çatı teras yapımı işlemlerinde terasın kapatılması da yaz veya kış fark etmeksizin kullanılmasını sağlamaktadır. Bu sayede hava şartlarına bağlı kalmadan sizlere rahatça kullanılabilecek alanlar sunmaktayız.

Çatı teras yapımı işlemlerimizde müşterilerin isteklerine göre model ve malzemeler kullanılmaktadır. Ahşap teras yapımı veya profil teras yapımı olarak 2 farklı şekilde çatı teras yapımı hizmetlerini siz müşterilerimize uygulamaktayız.

Bunun dışında terasların konumlarına göre uygun malzeme seçerek çatı teras yapımı işlemleri uygulanmaktadır.

Çatı Teras Kapama İşlemleri Nasıl Yapılır?

  • Çatı teras yapımı işlemlerinde teras kapatmak için çivi kullanılmamaktadır. Bu uygulamada özel vidalar kullanılır.
  • Ayrıca çatı ve terasların konumlarına göre de uygun malzemeler kullanılmaktadır. Çatının konumu ve cephesine göre, aynı zamanda yağış karakterine göre kapama sistemleri uygulanmaktadır.

Ahşap Teras Kapama İşlemleri

Çatı teras kapama uygulamalarında ahşap teras kapamalar için kullanılan materyaller özel bir şekilde hazırlanarak üretilir. Terasa kurulacak olan ahşap taşıyıcı aksam sağlam olarak şekilde teraslara kurulur. Yine aynı bir şekilde özenle kapama işlemleri firmamız tarafından yapılır.

Ahşap yapılar çok uzun zamandır tercih edilen ve beğenilen yapılardır. Bunun sebeplerinden biri ahşap yapıların yaz mevsiminde iç kısımları serin tutarken kışları ise serin tutmaktadır. Bunu bilen kişiler yapılarını ahşap yapılardan yapmaktadır. Günümüzde ise ahşap yapılar artık teras kısımlarında kullanılmakta. Teras üstü çatı teras kapama işlemlerinde ahşap yapılar sayesinde yazın serin, kışın ise sıcak ortamlar yaratılmaktadır.

Teras Kapatmanın Avantajları Nelerdir?

  • Kış aylarında soğuk havaların yağmur ve kar yağışlarında su birikintilerin boyaya zarar vermesini engeller.
  • Özel isteklere göre terasların üst kısmı otomatik tente işlemleri kullanılabilir. Buda terası kullanacak kişilere büyük kolaylık sağlar.
  • Ahşap yapılı malzemelerin kullanılması sonucunda sağlam ve koku yapmayan özellikler sayesinde uzun yıllar kullanılabilir.
  • Bu işlemler sonrasında evin en büyük ve en kullanışlı alanı yaratılmış olunur.
Çatı Ustası
WhatsApp
Çevirimiçi