Çatı Yükseltme

Çatı Yükseltme

Zamanla yıpranan binaların çatılarında zamanla işlevlerini yerine getirememe gibi problemler yaşanmaktadır. Mevcut çatıların bazı sebeplerle eskimesi veya görevini yerine getirememesi sebebiyle çatıların tamamen sökülerek yeniden yapılması işlemine çatı yükseltme işlemi denir. Belediyelerden izin alınmadan çatıların yükseltme işlemleri yapılmamaktadır. Bu izinlerden sonra çatılar için yükseltme işlemleri yapılabilir.

Çatı Yükseltme İşlemleri

Çatı yükseltme işlemleri 2 sebepten dolayı yapılmaktadır. Çatı altında olmayan yaşam alanlarının oluşturulması için veya çatıların kaldırılıp yükseltilmesi için bu işlemler uygulanmaktadır. Çatıların tavanlarının düşük olan kısımları yükseltilerek çatı altında yaşam alanları hazırlanır. Bu yükseltme işlemlerinde de çelik karkas kullanılmalıdır.

Firma olarak eskiyen ve işlevlerini yerine getiremeyen çatıların sökülüp yeniden inşa edilmesi hizmeti vermekteyiz. Çatılarınız hangi malzemeden yapılmış ise aynı malzeme ile çatı yükseltme işlemi yapılmaktadır. Fakat yeniden inşa edilecek ise çelik konstrüksiyon üzerine kurulmalıdır. Böylece ahşapların zamanla yıpranması sorununa maruz kalmadan güvenle kullanabilirsiniz.

Çatı yükseltme işlemlerinin bir sebebi de çatı alanındaki kullanım alanının dar olmasından dolayı yıkılıp dairenin içine katılmasıdır. Bu işlemler çatıların şekline göre uygulanmaktadır. Çatı alanının dairenin içine katılacağı ve kullanım alanı olacağı için kaliteli malzemeler kullanılmaktadır.

Çatı yükseltme işlemlerini yaparken var olan çatının yarısından fazlası yıkılır. Dayanıklı ve kaliteli malzemeler ile yeniden yapılır. Özellikle çelik ya da dayanıklı metalden yapılan çatılar her zaman daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Böylece eski mimarilere göre yapılan çatılarınızı yeni teknolojik uygulamalar ile yeniden inşa edebiliriz.

Çatı yükseltme işlemlerinde kaliteli malzeme ve kalitelik işçilik ile çatılarınızı beklentilerinizin üzerinde yapmaktayız. Özellikle bu konuda müşteri memnuniyeti temel ilkelerimizden birisidir. Çatıların yükseltme işlemlerinden sonra çatı kaplama işlemleri yapılır. Çatının kaplama sistemlerindeki tercihler de müşterilere bırakılmaktadır.

Çatı Yükseltmenin Faydaları

Zamanla yıpranan ve eskiyen çatıların onarılması veya yeniden inşa edilmesi gerekebilir. Çatıların yükseltilmesinin en büyük faydalarından biri sürekli yenilenmesinin gerekmeyecek olmasıdır. Bunun yanında diğer bir faydası yerden yüksekliğinin de arttırılmasıdır. Bu işlemlerimiz sonucunda kar veya yağmur sularının eğimden kolaylıkla tahliye edilebilir. Bunun dışında kaliteli malzemeler ve profesyonel ekibimiz ile çatılarınız eskisine göre çok daha kullanışlı olacaktır.

Çatı Ustası
WhatsApp
Çevirimiçi