Teras Yalıtımı

Teras Yalıtımı

Bina ve konutlar için birçok özellik oldukça önemlidir. Bu özelliklere azami önem verilmesi binaların daha sağlıklı olmasının ön koşuludur. Bina ve konutlar için önemli olan özelliklerin başında yalıtım sistemleri geliyor. Firmamız çatı ve teras yalıtımı konusunda profesyonel ekibi ile kaliteli hizmetler sunuyor.

Teras Yalıtım Uygulamalarımızın Detayı

Firmamız teras yalıtımı konusunda kaliteli işçilik yanı sıra kaliteli malzemeler ile çatılarda meydana gelebilecek ısı ve su şikayetlerini çözüyor. Teraslar, binaların en üst noktaları olması nedeni ile yazın güneşten kışında yağmur ve kardan en çok etkilenen bölgedir. Bu nedenle bu etkiler zamanla binaların teras ve yan duvarlarından iç kısımlara nüfuz ederek rutubete ve bina içlerine akıntılara neden olabiliyor.

Binaların teras kısımlarına yapmış olduğumuz teras yalıtımı membran malzemeleri ile yerine getiriliyor. Öncelikle firmamız tarafından yapılan teras keşfi ile terasın ölçüleri tespit edilerek teras yalıtımı için uygulanacak olan membran adetini tespit ediyoruz. Gerekli tespitlerimizi yaptıktan sonra membranları şaloma bir diğer adı ile pürmüz ateşi ile ısıtarak terasın tamamına yapışmasını sağlıyoruz.

Teras üzerine yapmış olduğumuz membran uygulamalarımızda her mebranın birbirinin üzerine 10 cm binili olacak şekilde teras yalıtımı işlemlerimizi yapıyoruz. Yapmış olduğumuz bu uygulama çatıların teras kısmından gelebilecek yağmur ve kar sularının binaların iç kısımlarına girmesini önleyen su yalıtımı uygulamasıdır. Bu uygulamalarımız ile nem ve rutubetten binalara koruyarak aynı zamanda bina sakinlerinin de sağlıklarının bozulmasını önlüyoruz.

Teras Isı Yalıtım Hizmetlerimiz

Teraslarda yalıtım konusunda yapmış olduğumuz uygulamalarımız sadece su yalıtımı değil su yalıtımının yanı sıra ısı yalıtımını da içeriyor. Isı yalıtımları su yalıtımlarının tersi olarak yaz sıcaklarından ve kış soğuklarından binanın iç kısmının olumsuz yönde etkilenmesini engellemek amacı ile tarafımızca uygulanıyor.

Isı yalıtım işlemlerimizde teras üzerine yapılan su yalıtımının üst kısmına köpük adı verilen levhaların döşenmesi ile tamamlanıyor. Böyle bir uygulama ile teraslar hem sudan hem de yazın sıcaktan kışında soğuktan korunmuş oluyor. Isı yalıtımının en büyük avantajı yaz ve kış aylarında bina içi, sıcaklığının makul düzeyde kalmasını sağlayarak klima aracılığı ile çok fazla enerji harcanmasını önlemesidir.

Çatı Ustası
WhatsApp
Çevirimiçi